KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14598569
*
nr 1459 8569
Gustaf Ankarcrona
(1869-1933), Sverige
Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 20:40:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 17:48:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Ankarcrona
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Läs mer om Gustaf Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 73x64cm blandteknik gustaf ankarcrona svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:09
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:37
-
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:18
-
7121 Blandteknik
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:45
-
7239 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad. Blandt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:59
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:31
*
Gustaf Ankarcrona
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Läs mer om Gustaf Ankarcrona
nr 1459 8569
Gustaf Ankarcrona
(1869-1933), Sverige
Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 17:48:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Ankarcrona
Gustaf Ankarcrona, svensk mÃ¥lare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.Läs mer om Gustaf Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 73x64cm blandteknik gustaf ankarcrona svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:09 -
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:37 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:18
-
7121 Blandteknik
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:45 -
7239 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad. Blandt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:59 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:31